Dāviņos aizvadītas Traktordienas

2018.gada 15.- 16.jūnijā, nedēļas nogales plašo pasākumu klāstu Bauskas novadā papildināja arī plaši apmeklētās Traktordienas Dāviņos. Jau devīto gadu – tie ir ģimenes svētki, traktoru sacensības, tehnikas demonstrācijas, pakalpojumu informācija un daudz kā cita. Divās dienās tika gaidīts ierodamies ap 10’000 apmeklētāju. Dažādas vides organizācijas, uzņēmumi un iestādes paralēli skatuviskajai norisei, piedāvāja bezmaksas izziņas un radošās darbnīcas, paraugdemonstrējumus un sportiskas aktivitātes, kā arī pašmāju ekoloģisko un videi draudzīgo produktu degustācijas.

Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja uzzināt, ka ēkas atjaunošana un energoefektivitātes uzlabošana ar EPC līgumu ir neizmantota izdevība. Bauskas novada domes energopārvaldnieks un SIA „Vides serviss” speciālisti svētku laikā darbojās info teltī, sniedzot konsultācijas, izplatot informatīvos materiālus. Tieši dzīvokļu īpašnieki ir tie, kas pieņem lēmumu par savas daudzdzīvokļu ēkas atjaunošanu. Veicot energoefektivitātes pasākumus, pievilcīgāks kļūst ne tikai ēkas vizuālais izskats. Vislielākais ieguvums ir samazināts siltumenerģijas patēriņš un iedzīvotāju izdevumi par apkuri. Uzlabojas ēkas mikroklimats, konstrukcijas kļūst sausākas un paaugstinās dzīvokļu komforta līmenis, kā arī tirgus vērtība.

Raitis Ignatjevs, energopārvaldnieks

Foto: Artūrs Dulbe un Raitis Ignatjevs